Нерухоме майно — квартири, будинки, ділянки — завжди мали попит. Майже всі хочуть знайти свій кут. Але нерухомість треба зареєструвати. Допоможе у цьому юрист Львів.
Загальні положення
Державна реєстрація – обов’язкова процедура. Це підтвердження ваших прав на володіння нерухомістю.
Без реєстрації ви фактично не є власником у власних очах держави. Таку нерухомість не можна продати, подарувати, залишити у спадок, вона тільки висить мертвим вантажем. Покупку потрібно зробити в державний реєстр. На даний момент він електронний, паперові документи видаються без захисту.
У кого можна зареєструвати нерухомість? Варіантів два. Перший – нотаріус. Другий – центри надання адміністративних послуг. Обидва способи надійні та офіційні, вибір – питання особистих уподобань.
Раніше зареєструвати нерухомість можна було лише за місцезнаходженням об’єкта. Тепер для деяких регіонів це обмеження знято.
Вносити до Реєстру потрібно не лише куплений та отриманий у спадок об’єкт. Право користування (у тому числі з господарською метою), забудови, господарського відання, оперативного управління теж доведеться реєструвати. Якщо договір оренди укладено довше, ніж на три роки, також потрібна реєстрація. Їй підлягають і обтяження: іпотека, рента, арешт та інше.
Процедура
Типів нерухомості багато. Люди купують ділянки, квартири, об’єкти завершеного та незавершеного будівництва. Відповідно відрізняється і пакет документів. Паспорт, ідентифікатор платника податків, що підтверджує право власності, папір (договір купівлі-продажу, наприклад) потрібні обов’язково. Але ще існують різні виписки та довідки, технічний паспорт, декларація, рішення суду. Зібрати пакет документів допоможе професійний юрист, самому це важко.
Документи – більше половини справи. Крім них буде потрібна заява. Весь комплект відправляється до нотаріуса або центру. Не забудьте: якщо дієте через посередника, потрібна довіреність.
Ваші документи перевіряють. Якщо все гаразд, об’єкт нерухомості з’являється у реєстрі. Ви отримуєте рішення з паперовою випискою та офіційно стаєте власником. Процес займає не більше п’яти робочих днів.
Реєстрація нерухомості – процес швидкий, але не найпростіший. Хороший юрист зробить усе, щоб ви пройшли через цю процедуру із мінімальними втратами.