Helicobacter pylori — одна з розповсюджених бактерій, яка виділяє токсини та створює умови для розвитку низки захворювань ШКТ. Насамперед це гастрити, виразка шлунку, ураження дванадцятипалої кишки. Для виявлення провокуючого фактору проводиться аналіз калу на антиген до хелікобактер пілорі. Таке дослідження є високоінформативним та дозволяє виявити збудника інфекції неінвазивним методом з точністю до 90%. Навіть за відсутністю симптомів можна встановити присутність збудника у зараженої людини та попередити розвиток захворювання і ускладнень.
Здати аналіз на Helicobacter pylori та визначення антигену до бактерії можна в лабораторії NIIKOLAB https://nikolab.com.ua/uk/. Сучасне оснащення гарантує високу точність результатів. Відділення лабораторії доступні в різних містах України.
Покази до аналізу на визначення антигену до Helicobacter pylori
Даний вид бактерій легко передається від однієї людини до іншої контактним шляхом, а також фекально-оральним. Після короткого інкубаційного періоду у пацієнта можуть виникнути симптоми, які потребують проведення дослідження:
- нудота, відчуття важкості після прийому їжі, які не зникають із часом;
- здуття живота та біль;
- печія, відрижка;
- неприємний присмак у роті;
- загальне нездужання.
Наявність кількох ознак вказує на можливе запалення слизових оболонок шлунку чи кишечника, розвиток гастриту, виразки. Антитіла виявляють у фекаліях вже через 1-2 тижні після інфікування – до появи виражених симптомів. Така діагностика є безболісною, простою та доступною. Детальніше про аналіз на антитіла до хелікобактер пілорі https://nikolab.com.ua/uk/prices/1171-2/ читайте на сторінці.
Дослідження призначає гастроентеролог для постановки діагнозу, а також для контролю ефективності лікування гастриту, гастродуоденіту, виразки, яка викликана інфекцією. Обстеження є інформативним при спадковій схильності до розвитку раку шлунку — бактерія є одним із факторів, які викликають онкологічні захворювання. Воно може призначатися не лише дорослим, а й дітям.
Своєчасна діагностика дозволяє розпочати лікування інфікованих людей і пацієнтів, у яких є прояви бактеріальної інфекції. Лабораторний тест допомагає точно виявити не тільки захворювання, але й стадію, розповсюдженість та наявність ускладнень.
Інтерпретація результатів
Аналіз на антитіла до хелікобактер передбачає оцінку кількох показників, які можуть бути позитивними або негативними та вказують на:
- наявність збудника (підвищення рівня IgА);
- гостру стадію (високий рівень IgМ);
- хронічне, або перенесене в минулому захворювання (підвищення рівня IgG).
Відхилення від норми можуть спостерігатись по одному або декільком показникам, тому інтерпретувати їх повинен тільки фахівець. Для цього оцінюють отриманий результат:
- негативний по всім пунктам — відсутнє інфікування;
- показник антитіл IgА, IgМ, IgG 0,9-1,1 – потрібне повторне обстеження, сумнівно позитивний результат;
- показник вище 1,1 – наявність інфекції.
Діагностику з вимірюванням сумарних антитіл виконують періодично під час лікування до отримання негативного результату. При цьому враховують можливу присутність антитіл протягом деякого часу після повного одужання.
Необхідним також є регулярне проведення аналізу для пацієнтів з групи ризику, які інфіковані, але не мають клінічних проявів захворювання.
Як правильно підготуватись до аналізу?
Спеціальна підготовка до дослідження на визначення антигену до хелікобактер пілорі не потрібна. Біологічний матеріал (кал) необхідно зібрати в стерильний контейнер та доставити в лабораторію, підтримуючи кімнатну температуру, не заморожувати. Результат дослідження зазвичай готовий за 1 добу.