Під час створення фундаменту будівлі необхідно використовувати спеціальні закладні елементи.
Закладні деталі сьогодні є обов’язковою та невід’ємною частиною фундаменту будівлі, незалежно від її типу та планування. Вони забезпечують надійність і довговічність готової конструкції, більш міцний та сильний зв’язок між фундаментом і всіма несучими елементами: колонами, стінами, перегородками, перекриттями тощо.
Якісно виготовлені закладні деталі допомагають уникнути деформацій, збільшують міцність будівлі та гарантують її безпечну експлуатацію.
Як використання закладних деталей впливає на міцність конструкції
За усіма актуальними нормами та стандартами під час зведення будівель обов’язковим є зміцнення конструкцій. У тому числі закладними деталями – вони забезпечують надійне з’єднання між елементами, виконуючи роль посередника між фундаментом і опорами будівлі.
Закладні деталі:
- Дозволяють готовій конструкції витримувати як статичні, так і динамічні навантаження. Наприклад, від вітру, сейсмічної активності чи руху транспорту.
- Рівномірно розподіляють навантаження. Що допомагає уникнути надмірного впливу на окремі точки та елементи будівлі. І підвищує її загальну стійкість.
- Запобігають появі деформацій, зберігаючи форму фундаменту та попереджаючи його передчасне розтріскування, осідання зсув.
- Допомагають закріпити додаткові конструкції, що полегшує монтажні роботи.
Як переконатися у якості закладних деталей
Усі перераховані вище переваги можна відмітити, лише використовуючи дійсно якісні та сертифіковані закладні деталі. Обов’язково переконайтеся, що металеві вироби відповідають усім специфікаціям проєкту, виготовляються з надійних зносостійких матеріалів з підтвердженим маркуванням. Додаткова перевага – наявність антикорозійного покриття.
І в жодному разі на закладних деталях не має бути ніяких дефектів. Навіть невеликі тріщинки, нерівності або сліди корозії можуть призвести до зниження міцності окремої опори чи всієї конструкції. І створити додаткові проблеми під час будівництва.
Переконайтесь також у тому, що виробник має усі необхідні документи, що підтверджують відповідність закладних деталей міжнародним стандартам, таким як ДСТУ або ISO. Це означає, що вироби пройшли усі необхідні перевірки: на розривну міцність, стійкість до корозії або відповідність товщини покриття. А отже, зазначені технічні характеристики є вірними, і ви можете використовувати деталі для конкретного об’єкту.